Pieniężna Strona

Jak zdobywać pieniądze

Rola kredytów gotówkowych w gospodarce

maj 252017

Kredyty gotówkowe to jedno z najciekawszych uzupełnień budżetu gospodarstwa domowego, a do tego produkt coraz prostszy w pozyskaniu na atrakcyjnych warunkach ekonomicznych. Czy kredyty gotówkowe to tylko element optymalizacji mocy nabywczej przeciętnego gospodarstwa domowego, czy raczej nieco szerszy instrument (wskaźnik) rozwoju gospodarczego? W artykule podyskutujemy o roli kredytów gotówkowych w nowoczesnej gospodarce, także z uwzględnieniem aktualnych norm prawnych, technologicznych i zmian społecznych. Zachęcam też, kliknij tutaj kredyt gotówkowy, dzięki tej porównywarce znajdziesz najlepszy kredyt.

Kredyty gotówkowe, a najważniejsze korzyści dla gospodarki

Zadłużenie gospodarstwa domowego to działanie w skali mikroekonomicznej. Decyzje gospodarstwa domowego względem wydatkowania kredytu gotówkowego odbijają się pośrednio na funkcjonowaniu wskaźników w skali makroekonomicznej. Wydatek kredytu tylko na bieżącą konsumpcję zaburza w dużym stopniu zdolność do oszczędzania i generowania dodatkowych inwestycji. Gospodarka krótkoterminowo faktycznie wzrasta, aby po pewnym czasie odczuć osłabienie wskaźników. Kredyt gotówkowy to bowiem krótkoterminowe podniesienie siły nabywczej przy jednoczesnym pogorszeniu płynności długoterminowej gospodarstwa domowego. Najczęściej popyt na kredyt gotówkowy rośnie przy niskich stopach procentowych. To okres, w którym nie opłaca się oszczędzać ze względu na zbyt niskie oprocentowanie na lokatach bankowych. Krótkoterminowy kredyt jest jednak bardzo opłacalny. Popyt na kredyt generuje ostatecznie wzrost inflacji. Sytuacja wielu biznesów naturalnie się poprawia ze względu na większe zainteresowanie klientów tanim pieniądzem pozyskanym z banków detalicznych i parabanków.

Kredyty, a odniesienie do kryzysów finansowych

Wiele teorii ekonomicznych mówi o tym, że to kredytowanie potrzeb zaburza zdolność gospodarki do generowania realnych oszczędności. Społeczeństwo, które żyje wyłącznie na kredyt zyskuje w krótkim terminie, natomiast w kolejnych pokoleniach traci. Każdy kredyt trzeba przecież spłacić. Praktycznie każdy kryzys ekonomiczny w ostatnich latach koreluje ze zmianami stóp procentowych. Tani kredyt umożliwia szybki wzrost gospodarki, natomiast drogi kredyt ogranicza firmy i konsumentów, do tego zachęca do odkładania gotówki na lokatach bankowych. Pojawia się zatem prosty wniosek, że z kredytu gotówkowego lepiej korzystać rozważnie, nie tylko w perspektywie mikro, ale także makroekonomicznej. To najważniejsza zasada dla każdego.

Popyt na kredyty gotówkowe jednym z najlepszych wskaźników rozwoju

Im większy popyt na kredyty gotówkowe, tym z dużym prawdopodobieństwem coraz lepsza sytuacja gospodarstw domowych. Przy popycie na kredyt zgodnie z neoklasyczną teorią ekonomii rośnie konsumpcja, co wywołuje ostatecznie wzrost inflacji i działania w polityce monetarnej Narodowego Banku Polskiego, a także innych banków centralnych w środowisku międzynarodowym. Czy uważasz, że rozwój kredytów gotówkowych jest potrzebny z gospodarczej perspektywy?

Lokata, a bank.

kwi 212017

Warunki lokaty mogą być zupełnie inne w każdym banku, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości, dlatego zanim wybierzemy lokatę warto prześledzić oferty kilku banków. Czasami zbyt pochopnie podjęta decyzja o założeniu lokaty może być dla nas mało korzystna. Trzeba prześledzić na jakich zasadach zakłada się lokatę, jakie są jej warunki, a przede wszystkim jakie jest oprocentowanie na lokacie i jakie są ewentualne kary za zerwanie lokaty przed czasem. Nigdy nie wiadomo, czy pieniądze nie będą nam potrzebne, zanim minie okres ich ulokowania na lokacie. Zdarzają się różne sytuacje, na jakie nie mamy wpływu.


Dosyć rozbudowaną ofertę jeżeli chodzi o lokaty bankowe ma Getin Bank. Ma w ofercie produkty oszczędnościowe z jakich może skorzystać bardzo zróżnicowana grupa klientów. Znajdziemy tutaj korzystne dla nas depozyty terminowe dla indywidualnego klienta. Getin Bank przygotował lokaty w taki sposób, aby ich otwarcie było bardzo łatwe i szybkie. Obecnie oferta tego banku zaliczana jest do jednej z najlepszych ofert na rynku, co sprawia że bank cieszy się taką dobrą opinią wśród klientów. Duża liczba produktów jakie ma w swojej ofercie Getin Bank pozwala potencjalnemu klientowi na wybraniu najlepszego dla siebie depozytu, tak aby przyniósł mu on jak największe zyski.


Bankowość internetowa w Getin Banku.


Bank działa od 1990 roku, a do roku 2010 połączył się z Noble Bankiem. Podczas takiego połączenia powstała nazwa Getin Noble Bank SA i jest to obecnie jedna z największych grup kapitałowych w naszym kraju. Znana jest jako Getin Holding. Mimo połączenia tychże dwóch banków, każdy z nich nastawiony jest na innego klienta. Getin Bank przygotowuje oferty produktów, jakie skierowane są do klienta indywidualnego, małych przedsiębiorstw i do średnich przedsiębiorstw. Jeżeli chodzi o Noble Bank jego oferta skierowana jest do sektora bankowości prywatnej, jaka skierowana jest do klientów bardziej zamożnych. Co ważne Getin Bank posiada również internetowy oddział Getin Online. Oddział ten z pewnością przypadnie do gustu klientom, którzy liczbą na bardzo szybkie przeprowadzenie danej transakcji, przy wykorzystaniu do tego celu internetu.


Lokaty w Getin Banku.


W przypadku lokat w Getin Banku są one oferowane w taki sposób, iż nie ma konieczności otwierania w banku konta osobistego. Lokatę można założyć w bardzo szybki i prosty sposób. Sam system transakcyjny jest przyjazny dla klienta i przejrzysty. Można bez najmniejszego problemu zmienić typ lokat z odnawialnej na lokatę nieodnawialną. Analizując w Internecie opinię na temat internetowej działalności Getin Banku można natknąć się co prawda na negatywne komentarze, ale nie jest ich zbyt wiele. Jak wiadomo jeszcze się taki nie urodził, co by dogodził wszystkim. Zawsze znajdzie się ktoś, komu oferta banku wyda się mało interesująca i wyda na jej temat mało korzystną opinię. Getin Bank dosyć długo istnieje na rynku w Polsce i wszystko wskazuje na to, że jeszcze przez wiele lat na tym rynku będzie gościł. Wielu zadowolonych klientów od lat korzysta tylko i wyłącznie z usług tego banku i nawet przez chwilę nie ma ochoty skorzystać z ofert innego. Lista lokat jakie oferuje nam ten bank jest dosyć szeroko rozbudowana i bez problemu każdy może znaleźć lokatę na warunkach jakie będą mu najbardziej odpowiadały. Jedną z ciekawszych ofert była lokata konto z lokatą 6%. Była to lokata zakładana na okres trzech miesięcy i przeznaczona była dla osób, które posiadają w banku konto. Praktycznie założenie konta jest jednym z kluczowych warunków, aby można było skorzystać z tej oferty banku.

Uniwersalność Getin Noble Banku.

mar 202017

undefined

Jednym z uniwersalnych banków jakie działają w Polsce jest Getin Noble Bank. Jest to bank jaki założono w formie spółki akcyjnej w 2004 roku. Jego Głowna siedziba znajduje się w Warszawie przy ulicy Przyokopowej 33. Prezesem banku jest Artur Klimczak. Obecnie jest na szóstym miejscu banków jakie mamy w Polsce jeżeli weźmiemy pod uwagę wielkości aktywów banku. Pod względem liczby placówek bank znajduje się na 13 miejscu. Bank utworzono dzięki fuzji innych banków jakie należały do Getin Holding SA. Połączenie miało na celu stworzenie jednego banku uniwersalnego, który będzie miał bardzo szeroką ofertę produktów, ukierunkowana na finansowanie, oszczędzanie i inwestowanie. Bank posiada również cała masę dodatkowych usług.

Oferty Getin Noble Banku.

Bank podzielony jest na bankowość detaliczną jaka jest prowadzona pod marką Getin Banki i bankowość prywatną jaką reprezentuje Noble Bank. Bankowość prywatna skierowana jest do bogatszej części społeczeństwa. W ofercie banku znajdziemy kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, a także karty kredytowe, depozyty oraz produkty inwestycyjne. W ofercie banku znajduje się również możliwość skorzystania z doradztwa i pośrednictwa na rynku nieruchomości, a także pomoc prawno podatkowa. Oferta banku jest skierowana nie tylko do indywidualnych klientów, ale też do małych i średnich przedsiębiorstw. Odpowiednią ofertę znajdą tutaj również duże korporacje. Dzięki połączeniu dwóch banków w jeden mogły się one lepiej rozwijać i w tej chwili stanowią jeden z lepiej działających banków w Polsce. Jest to jeden z największych banków komercyjnych, w którym większa część kapitału jest polska. W ofercie banku znajdziemy ciekawe oferty produktów finansowych, inwestycyjnych i oszczędnościowych. Możemy również korzystać z bankowości internetowej. Obecnie bank posiada ponad pięćset oddziałów własnych i placówek partnerskich. Do grupy Getin Noble Bank wchodzi pięć innych instytucji. Są nimi: Open Finance, Noble Funds TFI, Noble Securities, Getin Leasing i Noble Concierg. Przez cały okres odkąd bank istnieje udało mu się zgromadzić wiele nagród I wyróżnień. Zdobył między innymi nagrodę za najlepsze wykorzystanie technologii mobilnych w usługach finansowych, nagrody największych banków w Polsce w 2011 roku, czy też bank znalazł się na liście tysiąca największych banków na świecie.

Korzyści, które mogą wynikać z wzięcia kredytu studenckiego.

lut 172017

undefined

Większość studentów zastanawia się nad tym w jaki sposób należy pozyskać dodatkową gotówkę. Ta sprawa może się odnosić do wielu różnych metod podejścia. Jednak, dobry sposób mogący charakteryzować pozyskanie dodatkowego dochodu dotyczy nie tylko studentów, ale również doktorantów wyższych uczelni. Na pewno taki program został skierowany to osób najbiedniejszych, którzy nie mogą pozwolić sobie na opłacenie całej kwoty swojego kształcenia.


Jaka podstawa oraz kto może się o niego postarać? Kredyt studencki może zostać udzielony studentom studiów stacjonarnych jak i również niestacjonarnych. Dotyczy to również doktorantów, którzy podlegają odpowiedniej ustawie o pożyczkach i kredytach studenckich jeszcze z dnia 17 lipca roku 1998. Kto może się ubiegać o kredyt studencki? Na pewno dotyczy to podmiotów, którzy kształcą się w uczelniach publicznych, jak i również niepublicznych. Jedno założenie, które musi być tutaj spełnione dotyczy rozpoczęcia nauki przed ukończeniem 25 roku życia. Przystąpienie do programu dotyczy obojętnie jakiego roku studiów. Z tego właśnie powodu mogą skorzystać osoby, które dopiero co rozpoczęły naukę na uczelni wyższej jak i inni studenci, którzy nie skończyli jeszcze 25 roku życia. Jakie najważniejsze założenia należy wymieniać w przypadku kredytu studenckiego? Warto się dowiedzieć o tym, że kredyt studencki może zostać udzielony na czas nie dłuższy niż okres studiów, a maksymalny okres wynosi 6lat. Wypłacanie kredytu dotyczy rat. Obecnie ta kwota wynosi 600zł miesięcznie. Wypłacanie sumy dotyczy momentu trwania roku akademickiego, a chodzi tutaj głównie o czas prawdziwej nauki. Warunek jaki tutaj winien być spełniony dotyczy przede wszystkim wypłat comiesięcznych, a potwierdzenie wiąże się przede wszystkim z momentem pobierania nauki. Spłata kredytu studenckiego może się rozpocząć dopiero po dwóch latach bezpośrednio po ukończeniu studiów. Jego spłacenie dotyczy miesięcznej raty, a jeśli chodzi o okres spłaty to tak właściwie może ona być dwukrotnie dłuższa w porównaniu z momentem pobierania zaświadczeń. Przykładowo student pobierając kwotę kredytu przez miesięcy 20, to spłata dotyczy rozłożenia czasu np. 40 miesięcy.


Czy takie rozwiązanie może się składać z jakiś wad? Oczywiście, że TAK! W tym przypadku świeżo co upieczony absolwent wyższej uczelni zaczyna dorosłe życie z niewielkim długim. Jest to właśnie jeden z minusów jaki należy zaliczać do kredytu studenckiego. Przewaga zalet jest w tym przypadku dość widoczna. Do korzyści należy zaliczać przede wszystkim niewątpliwie niskie oprocentowanie, jego wynik dotyczy zdecydowanie niższej kwoty od wartości, która może istnieć w porównaniu do kredytu gotówkowego. Na pewno kredyt studencki to świetna opcja dla osób, które nie posiadają żadnej zdolności kredytowej. Rozważnie za i przeciw takiego sposobu na uzyskanie gotówki winno być wcześniej przemyślane.

 

Wypłacenie pieniędzy z lokaty bankowej

sty 192017

undefined

Osoby decydujące się na założenie lokaty bankowej muszą mieć pewność tego, że będzie to dla nich optymalne rozwiązanie. Oczywiście do wyboru jest wiele lokat, więc trzeba być pewnym swojej decyzji, ale najważniejsza jest umowa pomiędzy bankiem a klientem. Określa ona oczywiście warunki zakładania takiej lokaty, ale też jej działania, a także termin na który ona opiewa. Warto się z takimi informacjami dokładnie zapoznać, gdyż tylko w ten sposób można dowiedzieć się kiedy konkretnie da się wypłacić pieniądze z lokaty z należnymi nam odsetkami. Lokata bankowa pomoże nam niewątpliwie skutecznie je rozmnożyć i to w dość szybkim tempie, dlatego też ludzie są z tego niezwykle zadowoleni. Pomoc bankiera okaże się w tej kwestii najważniejszym czynnikiem, gdyż to on powinien poinformować klienta o terminie umowy oraz o tym, kiedy środki zostaną wypłacone na jego konto, więc nie można bać się zadawać pytań takiej osobie, bo trzeba to robić, aby wiedzieć na czym się konkretnie stoi. Dobrym rozwiązaniem będzie więc lokata nieodnawialna, która nie odnawia się automatycznie po zakończonym terminie umowy.

Zalety nieodnawialnej lokaty

Lokata nieodnawialna ma w sobie szereg zalet, dlatego też nikogo nie powinien dziwić fakt, że coraz większa liczba osób decyduje się chętnie na skorzystanie z tej oferty. Jak sama nazwa wskazuje pieniądze będzie można wraz z odsetkami wypłacić już po zakończeniu umowy i nie będzie trzeba czekać na kolejny termin, dlatego warto się na taką opcję współcześnie zdecydować. Taka lokata bankowa przyniesie nam wymierne zyski finansowe małym nakładem sił i w określonym terminie, który będziemy znać podczas podpisywania umowy. Niektóre lokaty pozwalają wcześniej wypłacić pieniądze z konta, co jest istotne, gdyż są różne powody, które zmuszą nam do takiego posunięcia. Polecana jest wtedy lokata dynamiczna, dzięki czemu zainteresowane osoby nie stracą odsetek, co jest dużym atutem. W tym przypadku pomoc bankiera będzie nieoceniona, aby wszystko dokładnie wyjaśnił klientowi i pomógł mu podjąć najkorzystniejszą z możliwych decyzji. W przypadku takiej lokaty bez problemów można zdecydować się na wypłacenie wcześniejsze zgromadzonych środków na lokacie i kapitał będzie można przeznaczyć na wybrany przez siebie cel bez żadnych konsekwencji.

Kredyt gotówkowy bez formalności - gdzie znaleźć

wrz 282016

Dla osób, które brały kredyt jeszcze kilka lat temu, kojarzy się on z wieloma formalnościami, długim oczekiwaniem na decyzję kredytową i wypłatę środków. Te czasy minęły i obraz kredytów gotówkowych zmienił się bardzo. Banki wyszły naprzeciw oczekiwaniom Klientów, minimalizując nie tylko procedury, ale także ograniczyły wymaganą dokumentację. Czas oczekiwania na decyzję kredytową i wypłatę środków w niektórych przypadkach skrócono nawet do kilkunastu minut. Teraz zobowiązanie zaciągniemy szybko i wygodnie, a przede wszystkim dużo taniej, gdyż stale spadają stopy procentowe.

Większość banków odchodzi obecnie od konieczności dokumentowania dochodu za pomocą zaświadczeń, które nie są już podstawą do wydania decyzji kredytowej. Obecnie wykorzystuje się głównie oświadczenie o dochodach jako sposób ich udokumentowania. Rzadziej stosowanym sposobem jest przedstawienie wyciągu z konta z widocznym wpływem wynagrodzenia. Czy jeden, czy drugi sposób, oba są bardzo dużym uproszczeniem, dzięki którym w sprawie kredytu wystarczy wybrać się do banku z dowodem osobistym. Po złożeniu wniosku na podstawie zadeklarowanych dochodów bank analizuje naszą zdolność kredytową i podejmuje decyzję. Wydanie decyzji jest w tej chwili błyskawiczne i nie zajmuje dłużej niż kilka minut. Po pozytywnej decyzji kredytowej następuje uruchomienie środków kredytu na wskazany we wniosku numer konta bankowego, co również odbywa się ekspresowo i nie zajmuje najczęściej dłużej niż kilka minut od wydania decyzji.

W niektórych sytuacjach Bank celem uwiarygodnienia naszych dochodów może nas poprosić o PIT za ubiegły rok. Jednakże sytuację takie są bardzo rzadkie i zdarzają się jedynie w przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepewności, na przykład w momencie, kiedy pracodawca odmówi potwierdzenia naszego zatrudnienia telefonicznie. Jeżeli wnioskujemy o kredyt przez internet, gdzie wszystkie formalności odbywają się online, bez konieczności wizyty w oddziale to wówczas ewentualnie wyciąg z konta lub PIT możemy wysłać w formie skanu na wskazany adres mailowy.

Obecnie większość banków posiada w ofercie szybki kredyt gotówkowy o uproszczonych procedurach udzielany przez internet. Oczywiście równolegle można skorzystać z tradycyjnego kredytu w oddziale banku, ale zainteresowanie takim kredytem stale maleje. Klienci zdecydowanie wolą proste, wygodne i szybkie rozwiązania finansowe, z których można skorzystać w dowolnym miejscu i czasie bez potrzeby odwiedzania siedziby banku. Wystarczy sprawdzić oferty kilku banków, by znaleźć takie wygodne rozwiązanie. Jeżeli jednak mamy z tym problem, zawsze można za pomocą wyszukiwarki Google znaleźć ranking kredytów gotówkowych, na którym znajdziemy wszystkie liczące się w danym momencie oferty kredytów gotówkowych, z kilkudziesięciu banków. Poza tym obecnie znalezienie kredytu gotówkowego, odpadającego nam pod względem kosztów, a zarazem najbardziej dopasowanego do naszych potrzeb i możliwości nie stanowi żadnego problemu.

Atom

pienieznastrona.pl