Pieniężna Strona

Jak zdobywać pieniądze

Dowiedz się jak bardzo zła jest Twoja ocena kredytowa!

lip 172018

Jeśli masz naprawdę zły kredyt lub naprawdę dobry kredyt, prawdopodobnie już to wiesz. Ale jest tam ten rozległy obszar pośredni, w którym twój wynik jest zbyt niski, aby uzyskać najlepsze oferty. Jeśli chcesz dostać nową kartę kredytową, zaciągnąć pożyczkę u dealera samochodowego, uzyskać kredyt hipoteczny na zakup domu lub pożyczyć pieniądze na inny cel, jakość twojego wyniku kredytowego robi poważną różnicę, sprawdź najlepsze oferty na niskarata.org.

Zła ocena kredytowa może również zwiększyć twoje stawki ubezpieczeniowe lub spowodować, że ubezpieczyciele całkowicie Cię odrzucą. Może również stanąć między tobą a mieszkaniem, które chcesz wynająć. Negatywne pozycje w raporcie kredytowym mogą nawet zaszkodzić twojej zdolności do otrzymania określonych zleceń. Nawet przeciętny wynik podniesie stopy w porównaniu do tych oferowanych osobom o doskonałym kredycie.

Czy masz dobry czy zły wynik kredytowy?

W punktach kredytowych bierze się pod uwagę szereg czynników w kilku obszarach określających zdolność kredytową: historia płatności, aktualny poziom zadłużenia, rodzaj wykorzystanego kredytu, długość historii kredytowej i nowe konta kredytowe. Wyniki mogą wynosić od 300 do 850.

Zła ocena kredytowa to wynik w przedziale od 300 do 620. Niektóre wykresy wyników dzielą ten przedział i nazywają "złym kredytem" wynik od 300 do 550. Będziesz mieć problem z uzyskaniem dobrej stopy procentowej lub otrzymaniem pożyczki z wynikiem kredytowym 620 lub niższym. Natomiast doskonały wynik kredytowy mieści się w przedziale od 740 do 850.

Zachowania kredytowe, które wpłynęły na Twój wynik

Kredytobiorcy ze złym kredytem zazwyczaj mają jedną z następujących ujemnych pozycji w swoich raportach kredytowych:

  • zaległe płatności
  • bankructwo

Twoja historia płatności to 35 procent twojego wyniku, więc brak terminów płatności poważnie zaszkodzi twojemu wynikowi. Spóźnienie do 31 dni nie jest tak złe, jak spóźnienie o 120 dni, a spóźnienie 120 dni nie jest tak złe, jak nie zapłacenie do momentu, że twój wierzyciel przesyła informację dalej lub zgadza się uregulować twój dług za mniej niż jesteś winien. To, ile jesteś winien w stosunku do posiadanego kredytu, to kolejny ważny czynnik, stanowiący 30 procent twojego wyniku.

Charakterystyka najpopularniejszych rodzajów kredytów na krajowym rynku

maj 082018

Rozpoznanie najpopularniejszych rodzajów kredytu umożliwia sprawniejsze dopasowanie zobowiązania do konkretnych potrzeb gospodarstwa domowego. Optymalizacja zadłużenia jest kluczowa dla bezpieczeństwa ekonomicznego. Z tego powodu wiedza o różnych rodzajach kredytów daje wręcz przewagę negocjacyjną i szansę dokładnej analizy porównania różnych instrumentów, zobacz porównanie na portalu 17bankow.com.

Co trzeba wiedzieć o kredycie gotówkowym (konsumenckim)?
Kredyt konsumpcyjny, inaczej kredyt gotówkowy, czy chwilówka internetowa (krótkoterminowa) to jeden z najpopularniejszych rodzajów zadłużenia spotykany na krajowym rynku. Kredyt konsumpcyjny to domena osób fizycznych, rzadko właścicieli działalności gospodarczych, chociaż nie ma przeciwwskazań, aby właściciel biznesu pozyskał kredyt gotówkowy i przeznaczył go na dowolny cel. To właśnie główna przewaga tej formy zadłużenia. Kredytobiorca nie musi wpisywać w umowie celu wydatkowania środków. To znacznie większa elastyczność. Kredytu konsumpcyjnego nie uzyskasz bez stałych, potwierdzonych dochodów w aktualnej sytuacji prawnej panującej na rynku kredytowym. Kredyt konsumpcyjny otrzymasz do ręki po podpisaniu umowy bezpośrednio w instytucji finansowej lub poprosisz o standardowy przelew na rachunek osobisty. Czasami również dochodzi do sytuacji, gdzie kredyt jest przekazywany bezpośrednio na rachunek konkretnego podmiotu, od którego kredytobiorca pozyskuje dobra konsumpcyjne. Warto uważać na ostateczną kwotę kredytu gotówkowego, ponieważ pierwotna wartość jest obniżania o prowizję. Z tego powodu należy bardzo dokładnie podchodzić do analizy faktycznych potrzeb i możliwości spłaty zobowiązania.

A może kredyt przypisany bezpośrednio do rachunku osobistego?
Bardzo wygodna forma zadłużenia to kredyt przypisany do rachunku osobistego. Coraz więcej banków komercyjnych precyzyjnie monitoruje strukturę wydatków i dochodów klientów, a przez to personalizuje oferty kredytów gotówkowych. Większość kredytów przypisanych do rachunku bieżącego można, ale nie trzeba wykorzystywać, co przydaje się, np. w okresie wakacyjnym lub przy specjalistycznym leczeniu. Kredyt w rachunku bieżącym odnawia się elastycznie, wyróżnia się minimalnymi formalnościami, bezpieczeństwem ze względu na idealne dopasowanie do zdolności kredytowej gospodarstwa domowego. Przepisy dotyczące generowania kosztów pozaodsetkowych i oprocentowania nominalnego zmieniły się w ostatnich latach na korzyść kredytobiorców. Z tego powodu kredyty gotówkowe, w tym kredyty w rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowym stały się popularniejsze i naturalnie bezpieczniejsze.

Pożyczka pod zastaw, czy opłacalna dla kredytobiorcy?
Poza kredytami gotówkowymi w branży funkcjonują pożyczki lombardowe, krótko mówiąc pożyczki pod zastaw złota, papierów wartościowych, czy innego majątku. Akurat kredyty lombardowe to stosunkowo opłacalna kategoria, gdzie dochodzi do optymalnego przejścia ryzyka pomiędzy kredytodawcami, a kredytobiorcami. W razie braku spłaty zobowiązania bank komercyjny sprzedaje po prostu zastawione dobra. Wiele firm pożyczkowych specjalizuje się w tej kategorii zadłużenia.

A co z pożyczkami społecznościowymi?
Popularność straciły w ostatnim czasie pożyczki społecznościowe udzielane przez inwestorów indywidualnych, standardowe osoby fizyczne. Sektor pożyczek społecznościowych uregulowano i mogą na nim funkcjonować już tylko zarejestrowane podmioty. Niektóre firmy pożyczkowe samodzielnie pozyskują kontakty do niezależnych inwestorów i łączą potrzeby kredytobiorców z kapitałem inwestorów. To jednak nie gwarantuje szybkiej wypłaty środków, jak ma to miejsce w bankach i firmach pożyczkowych.

Gdzie znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy?

mar 052018

Kredyt gotówkowy w Banku Zachodnim WBK.

Nie jest łatwo znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy, dlatego też warto przeanalizować kilka ofert różnych banków, aby móc wybrać tą najlepszą. Jedną z ofert kredytu gotówkowego znajdziemy w Banku Zachodnim WBK. Biorąc tutaj kredyt gotówkowy na kwotę 10 000 złotych z rozłożeniem zobowiązania na okres 48 rat, każda z tych rat będzie po 278 złotych. RRSO dla takiego zobowiązania będzie mieć wartość 16,22% w skali roku. Kredyt będzie nas kosztował łącznie 3 390 złotych. Minimalna kwota kredytu to 1 000 złotych, zaś maksymalna 150 tysięcy złotych. Decydując się na zobowiązanie na maksymalną kwotę z okresem kredytowania maksymalnym, czyli wynoszącym 120 miesięcy, RRSO będzie wynosiło 13,04% w skali roku. Każda z rat będzie po około 2 180 złotych. Takie zobowiązanie wygeneruje nam koszt całkowity w wysokości 111 635 złotych. Do wzięcia kredytu wystarczy nam jedynie dowód osobisty. We wniosku o kredyt musimy natomiast wskazać jakie są nasze dochody i zobowiązania, w tym aktualnie spłacane kredyty i pożyczki. Jeżeli bierzemy kredyt w placówce banku decyzja kredytowa może być podjęta nawet w dziesięć minut po złożeniu w banku wniosku. Prowizja jaką nalicza bank za udzielenie kredytu stanowi 9,99% kwoty kredytu. Spłacając kredyt przed terminem w części lub w całości nie nie będziemy musieli zapłacić. Zmieniając warunki umowy, które wymagają stworzenia aneksu trzeba zapłacić 30 złotych. Nie ma ograniczeń co do wieku kredytobiorcy. Wystarczy, że będzie to osoba pełnoletnia. Nie ma też obowiązku wykupowania ubezpieczenia kredytu, ale jest taka możliwość. Bank oferuje kilka ciekawych pakietów jakie warto rozważyć.

Pożyczka internetowa 0% prowizji w Alior Banku.

Alior Bank proponuje swoim klientom pożyczkę internetową 0% prowizji. Dla pożyczki na kwotę 10 000 złotych z okresem kredytowania 4 lata, RRSO przyjmuje wartość 17,36% w skali roku. Raty miesięczne będą po około 284 złote. Koszt jaki poniesiemy z tytułu tej pożyczki będzie równy 3 633 złote. Kwota maksymalna jaką można pożyczyć wynosi 200 tysięcy złotych. Okres kredytowania maksymalnie to 60 miesięcy. Dla takich założeń RRSO będzie wynosić 17,47% w skali roku. Raty kredytu będą dosyć wysokie, bo po 4 885 złotych. Zobowiązanie to będzie nas kosztowało łącznie 93 141 złotych. Dokumenty jakich wymaga bank od kredytobiorcy, aby mógł mu przyznać kredyt gotówkowy to dowód osobisty i zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. We wniosku o kredyt trzeba podać takie dane jak adres e-mail, numer telefonu do kontaktu z bankiem oraz rzecz jasna numer rachunku bankowego na jaki bank przeleje pieniądze z kredytu. Decyzja kredytowa podejmowana jest dosyć szybko, bo można ją otrzymać w ciągu jednego dnia roboczego. Bardzo dużą zaletą kredytu w Alior Banku jest brak dodatkowych opłat. Za rozpatrzenie wniosku nie zapłacimy ani jednej złotówki. Opłata za udzielenie kredytu ustalana jest przez bank indywidualnie pod konkretnego klienta. Wszelkiego rodzaju opłaty za przelewy na rachunek w innym banku są zupełnie darmowe. Zobowiązanie możemy spłacić przed czasem bez żądnych opłat dodatkowych z tego tytułu. To co wyróżnia tą ofertę na tle innych to brak prowizji za udzielenie kredytu. Bank z niej rezygnuje. Produkt jaki oferuje Alior Bank dostępny jest całkowicie online. Niestety, ale ubezpieczenie kredytu jest obowiązkowe. Jego stawka wynosi w skali miesiąca 0,25%. Minimalna kwota kredytu to jedyne 500 złotych. Duża rozpiętość kwot kredytu i długi okres kredytowania pozwalają na skorzystanie z oferty szerokiej grupie klientów.

Kredyt gotówkowy w Orange Finanse.

sty 122018

Kilka słów o kredytach w Orange Finanse.

W Orange Finanse również można wziąć kredyt gotówkowy i to na całkiem niezłych warunkach. Sprawdźmy jak wygląda kredytowanie z Orange. Jest to oferta jaką bank przygotował zmyślą o wszystkich swoich klientach, zarówno dla tych nowych jak i dla tych stałych. Warto wiedzieć, że kredyty dla Orange Finanse dostarczane są przez mBank. Wniosek o kredyt możemy złożyć telefonicznie, online lub udając się do oddziału banku. Ubezpieczenie zobowiązania nie jest obowiązkowe. Kwota minimalna kredytu wynosi 500 złotych. Maksymalnie w ramach tej oferty możemy pożyczyć 150 tysięcy złotych. Za udzielenie kredytu czeka nas zapłata dosyć wysokiej prowizji. Jest ona wyliczana indywidualnie dla konkretnego kredytobiorcy i wynosi od 10,99% do 17,89% w skali roku. Wcześniejsza spłata kredytu nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Mamy możliwość spłaty tylko odsetek bez kapitału. Udzielenie karencji wiąże się z opłatą 70 złotych. W przypadku sporządzenia aneksu do umowy zapłacimy za tą czynność 50 złotych. Tyle samo zapłacimy za ewentualne zmiany w umowie, które zmienią parametry kredytu. Kredyty gotówkowe jakie oferuje Orange Finanse nie są bardzo popularne i wiele osób o nich nie wie, a sama oferta jest całkiem przystępna. Najlepiej sprawdza się daną ofertę na konkretnym przykładzie.

Jak wyglądają kredyty gotówkowe w Orange Finanse?

Kredytobiorca w ramach oferty Orange Finanse zdecydował się na wzięcie kredytu na kwotę 10 tysięcy złotych. Postanowił rozłożyć ten kredyt na 48 miesięcy. Uznał, że taki okres kredytowania będzie dla niego najlepszym rozwiązaniem. Od takiej kwoty kredytu bank wyliczył kredytobiorcy całkowity koszt kredytu w wysokości 2927 złotych. Każda z 48 rat jakie przyjdzie spłacać klientowi co miesiąc wynosi 270 złotych. Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania ma wartość 14,04%.Tak wyglądają koszta kredytu na 10 tysięcy złotych, a jak będzie t wyglądało dla maksymalnej kwoty kredytu wynoszącej 150 tysięcy złotych? Tak wysoką kwotę kredytu należy rozłożyć na więcej miesięcy. Kredytobiorca zdecydował się spłacać go w 84 równych ratach. Bank wyliczył, że każda z rat będzie po około 2500 złotych. Daje nam to koszt całkowity kredytu w wysokości blisko 60 tysięcy złotych. RRSO ma wartość 10,58%. Mało kto wie, że może wziąć kredyt za pośrednictwem Orange, a jak widać jest to zobowiązanie na całkiem przyzwoitych warunkach. Kredyt na jaki się zdecydujemy powinien być kredytem jaki będziemy w stanie na czas spłacić. Zobowiązanie ma nam pomóc w realizacji jakiegoś zadania, a nie pogorszyć diametralnie naszą sytuację finansową, sprawdź na <a href="http://www.moja-skarbonka.pl">moja-skarbonka.pl</a> jak dobrze wybrać.

Profil klientów na rynku kredytowym

paź 312017

Wsparcie budżetu domowego krótkoterminowym kredytem gotówkowym zgłasza coraz większa część społeczeństwa, szczególnie osoby zarabiające minimalną pensję. Profil na rynku kredytowym umożliwia w dużym stopniu analizę całej gospodarki, a także podstawowych potrzeb konsumentów. W artykule poznasz charakterystykę kredytobiorców na krajowym rynku pożyczkowym i zobaczysz, kto ma największe szanse na zaciągnięcie atrakcyjnego zadłużenia, niezależnie od terminu.

Sytuacja kredytobiorców na krajowym rynku kredytowym

Kredytobiorcy preferują obecnie zaciąganie pożyczek krótkoterminowych w firmach pożyczkowych, a niekoniecznie w bankach detalicznych ze względu na nieco mniejsze obciążenie odnośnie formalności. Pożyczkobiorcy coraz chętniej wykorzystują potencjał pożyczek internetowych. Analiza wiarygodności kredytobiorcy w internetowych firmach pożyczkowych zajmuje chwilę i to jednorazowy proces. Po spłacie jednego, najczęściej niewielkiego zobowiązania otrzymujesz coraz korzystniejsze limity współpracy. Największa grupa kredytobiorców to emeryci, renciści, a także osoby z najniższą pensją. To pokazuje, że pożyczka krótkoterminowa to w dalszym ciągu udoskonalenie budżetu w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb konsumpcyjnych. Na rynku kredytowym pojawia się jednak problem obsługi kredytobiorców z ograniczoną zdolnością kredytową, czyli bezrobotnych, czy osób wykonujących obowiązki zawodowe w szarej strefie. Firmy pożyczkowe ze względu na zmiany przepisów obsługują klientów pewnych pod względem uzyskiwanych dochodów. Żadne odstępstwa nie wchodzą w grę przez ustanowienie limitu kosztów pozaodsetkowych oraz windykacyjnych.

Mniejszy kredyt na krócej, bez uzależniania budżetu domowego od zobowiązań

Kredytobiorcy w Polsce zaciągają chwilówki na poziomie 500 – 2000 złotych na drobne przyjemności konsumpcyjne, na remonty, na specjalistyczne leczenie. Kredytobiorcom zależy, aby możliwie najszybciej spłacić chwilówkę i utrzymać pozytywną zdolność kredytową oraz historię spłat zobowiązań. To gwarantuje pozyskanie kolejnych kredytów gotówkowych na normalnych warunkach. Sytuacja kredytobiorców zmienia się na lepsze, szczególnie przez zmianę norm technologicznych obsługi kredytów gotówkowych i przez aktualizację przepisów.

Czy wierzyć promocjom kredytów?

sie 252017

Coraz częściej spotyka się reklamy kredytów, gdzie w zamian za wzięcie kredytu można otrzymać tablet, dodatkową gotówkę i inne. Same promocje mają za zadanie przyciągnąć klientów do instytucji finansowych.

Bywa, że niektóre atrakcje czy bonusy są przeznaczone dla osób, które wezmą kredyt na większą sumę. Możliwości i ogromny rynek kredytów finansowych pozwala na przebieranie w ofertach. Warto jednak przejrzeć oferty wszystkich banków, aby wybrać dla siebie najlepszą ofertę.

Główną cechą kredytów promocyjnych jest zmniejszenie ogólnych kosztów zobowiązania poprzez obniżenie marży lub prowizji. Zwykle jednak bank wymaga pewnych zobowiązań ze strony klienta w postaci korzystania z konta osobistego czy karty kredytowej.

Wśród promocji można spotkać takie udogodnienia jak 0% prowizji, możliwość zawieszenia spłaty kapitału, wakacje kredytowe, wypłata nawet tego samego dnia, obniżenie płaconej raty i inne.

Widziane reklamy zachęcają do brania kredytów, gdy tymczasem po bliższym przyjrzeniu się ofercie może okazać się, że oferta wcale nie jest taka korzystna. Z tego powodu nie warto liczyć na hasła reklamowe lecz warto zaciągnąć informacji, aby poznać dokładne informacje dotyczące oferty.

Przy każdej promocji warto poznać się z każdym szczegółem, aby uniknąć kłopotów na przyszłość. Promocyjne kredyty zachęcają minimum formalnościami czy dodatkowymi bonusami. Promocyjne kredyty zazwyczaj pojawiają się w okolicach świąt, aby zachęcić do zakupów.

Jak w przypadku każdej reklamy warto najpierw sprawdzić realia danej promocji, gdyż może się ona mijać z potrzebami danego klienta.

Atom

pienieznastrona.pl