Pieniężna Strona

Jak zdobywać pieniądze

Czy wierzyć promocjom kredytów?

sie 252017

Coraz częściej spotyka się reklamy kredytów, gdzie w zamian za wzięcie kredytu można otrzymać tablet, dodatkową gotówkę i inne. Same promocje mają za zadanie przyciągnąć klientów do instytucji finansowych.

Bywa, że niektóre atrakcje czy bonusy są przeznaczone dla osób, które wezmą kredyt na większą sumę. Możliwości i ogromny rynek kredytów finansowych pozwala na przebieranie w ofertach. Warto jednak przejrzeć oferty wszystkich banków, aby wybrać dla siebie najlepszą ofertę.

Główną cechą kredytów promocyjnych jest zmniejszenie ogólnych kosztów zobowiązania poprzez obniżenie marży lub prowizji. Zwykle jednak bank wymaga pewnych zobowiązań ze strony klienta w postaci korzystania z konta osobistego czy karty kredytowej.

Wśród promocji można spotkać takie udogodnienia jak 0% prowizji, możliwość zawieszenia spłaty kapitału, wakacje kredytowe, wypłata nawet tego samego dnia, obniżenie płaconej raty i inne.

Widziane reklamy zachęcają do brania kredytów, gdy tymczasem po bliższym przyjrzeniu się ofercie może okazać się, że oferta wcale nie jest taka korzystna. Z tego powodu nie warto liczyć na hasła reklamowe lecz warto zaciągnąć informacji, aby poznać dokładne informacje dotyczące oferty.

Przy każdej promocji warto poznać się z każdym szczegółem, aby uniknąć kłopotów na przyszłość. Promocyjne kredyty zachęcają minimum formalnościami czy dodatkowymi bonusami. Promocyjne kredyty zazwyczaj pojawiają się w okolicach świąt, aby zachęcić do zakupów.

Jak w przypadku każdej reklamy warto najpierw sprawdzić realia danej promocji, gdyż może się ona mijać z potrzebami danego klienta.

Konieczność oszczędzania w dzisiejszych czasach

cze 302017

Wielu profesjonalistów zarabia dochody tylko wystarczające im na prowadzenie bieżącego życia. Pracują ciężko, aby mieć pieniądze na finansowanie ich codziennych czynności. Z tego dochodu pobierają płatności za swoje rachunki, wydatki osobiste, żywność, transport, hobby, a także oszczędności i inwestycje. Potrzebują mieć ten dochód, aby przetrwać. Ale ich dochody są wystarczające tylko do codziennego życia. Co zrobić, jeśli potrzebują pieniędzy, aby sfinansować nieoczekiwane straty lub wydatki? Skąd mają wziąć te pieniądze, aby zapłacić wszystkie te rachunki?

undefined

Inni ludzie pożyczą pieniądze od swoich przyjaciół lub kolegów i płacą je z odsetkami w celu zapłaty tych nieoczekiwanych płatności. Inni pobieraliby pieniądze z oszczędności. Niektórzy zastawiają ich biżuterię, a inni co gorsza: kradną pieniądze innym ludziom. Istnieją jednak sposoby na uzyskiwanie pieniędzy na takie nieprzewidziane wydatki, które nie są kosztowne, jak te inne sposoby. Niektóre z nich odnoszą się do pożyczki z polisy ubezpieczeniowej, jeśli polityka w danych lokalizacjach ma istniejące wartości pieniężne. Drugim źródłem pieniędzy na wypadek takich konieczności jest to, co nazywamy gotówką od uregulowanych rozliczeń. Pomoże to sprzedać strukturyzowane rozliczenia i przekształcić je w gotówkę w czasach niepewności.

W tym nieprzewidywalnym czasie powinniśmy przygotować się na nieznane. Powinniśmy odłożyć pieniądze, które będą dostępne w sytuacjach awaryjnych. W naszym portfelu inwestycyjnym powinniśmy założyć fundusz interwencyjny. Będzie to nasz drugi fundusz w czasach, w których potrzebujemy pieniędzy. Fundusze te powinny być oddzielone od naszych oszczędności i inwestycji. Większość ludzi to robi. Oszczędzają pieniądze, ale kiedy nadejdzie czas, w którym czują, że tego potrzebują, wycofują je z inwestycji. Największym wrogiem, z jakim się spotykamy w tym rodzaju podejściach, jesteśmy my sami. Ostatecznie w końcu nicnie oszczędzimy.

Podczas obsługi funduszy powinniśmy być systematyczni. Jeśli chcemy być przygotowani w obliczu niepewności, powinniśmy mieć oddzielne konto przeznaczone wyłącznie na wypadki, aby nie mieszały się z naszymi oszczędnościami. W takim przypadku możemy kontrolować nasze wycofania i ostatecznie możemy zaoszczędzić na przyszłość.

Warto też udać się do specjalnego biura kredytowego aby pozyskać jak najwięcej wskazówek na temat tego jak sprawi, aby mieć dostęp do gotówki z zorganizowanych rozliczeń. Takie źródła są najlepsze w odniesieniu do zdobycia informacji na temat tego z jakich źródeł najlepiej pozyskać kredyt, jeśli jesteśmy w takiej a nie innej tak zwanej podbramkowej sytuacji. To nieocenione źródło wiedzy, które każdemu może się przydać w pewnym momencie swojego życia.

Można też poszperać co na ten temat piszą inne źródła internetowe, jak np.fora dyskusyjne. Tam często inni ludzie tacy jak my dzielą się swoimi doświadczeniami na temat czynionych przez nich oszczędności.

Rola kredytów gotówkowych w gospodarce

maj 252017

Kredyty gotówkowe to jedno z najciekawszych uzupełnień budżetu gospodarstwa domowego, a do tego produkt coraz prostszy w pozyskaniu na atrakcyjnych warunkach ekonomicznych. Czy kredyty gotówkowe to tylko element optymalizacji mocy nabywczej przeciętnego gospodarstwa domowego, czy raczej nieco szerszy instrument (wskaźnik) rozwoju gospodarczego? W artykule podyskutujemy o roli kredytów gotówkowych w nowoczesnej gospodarce, także z uwzględnieniem aktualnych norm prawnych, technologicznych i zmian społecznych. Zachęcam też, kliknij tutaj kredyt gotówkowy, dzięki tej porównywarce znajdziesz najlepszy kredyt.

Kredyty gotówkowe, a najważniejsze korzyści dla gospodarki

Zadłużenie gospodarstwa domowego to działanie w skali mikroekonomicznej. Decyzje gospodarstwa domowego względem wydatkowania kredytu gotówkowego odbijają się pośrednio na funkcjonowaniu wskaźników w skali makroekonomicznej. Wydatek kredytu tylko na bieżącą konsumpcję zaburza w dużym stopniu zdolność do oszczędzania i generowania dodatkowych inwestycji. Gospodarka krótkoterminowo faktycznie wzrasta, aby po pewnym czasie odczuć osłabienie wskaźników. Kredyt gotówkowy to bowiem krótkoterminowe podniesienie siły nabywczej przy jednoczesnym pogorszeniu płynności długoterminowej gospodarstwa domowego. Najczęściej popyt na kredyt gotówkowy rośnie przy niskich stopach procentowych. To okres, w którym nie opłaca się oszczędzać ze względu na zbyt niskie oprocentowanie na lokatach bankowych. Krótkoterminowy kredyt jest jednak bardzo opłacalny. Popyt na kredyt generuje ostatecznie wzrost inflacji. Sytuacja wielu biznesów naturalnie się poprawia ze względu na większe zainteresowanie klientów tanim pieniądzem pozyskanym z banków detalicznych i parabanków.

Kredyty, a odniesienie do kryzysów finansowych

Wiele teorii ekonomicznych mówi o tym, że to kredytowanie potrzeb zaburza zdolność gospodarki do generowania realnych oszczędności. Społeczeństwo, które żyje wyłącznie na kredyt zyskuje w krótkim terminie, natomiast w kolejnych pokoleniach traci. Każdy kredyt trzeba przecież spłacić. Praktycznie każdy kryzys ekonomiczny w ostatnich latach koreluje ze zmianami stóp procentowych. Tani kredyt umożliwia szybki wzrost gospodarki, natomiast drogi kredyt ogranicza firmy i konsumentów, do tego zachęca do odkładania gotówki na lokatach bankowych. Pojawia się zatem prosty wniosek, że z kredytu gotówkowego lepiej korzystać rozważnie, nie tylko w perspektywie mikro, ale także makroekonomicznej. To najważniejsza zasada dla każdego.

Popyt na kredyty gotówkowe jednym z najlepszych wskaźników rozwoju

Im większy popyt na kredyty gotówkowe, tym z dużym prawdopodobieństwem coraz lepsza sytuacja gospodarstw domowych. Przy popycie na kredyt zgodnie z neoklasyczną teorią ekonomii rośnie konsumpcja, co wywołuje ostatecznie wzrost inflacji i działania w polityce monetarnej Narodowego Banku Polskiego, a także innych banków centralnych w środowisku międzynarodowym. Czy uważasz, że rozwój kredytów gotówkowych jest potrzebny z gospodarczej perspektywy?

Lokata, a bank.

kwi 212017

Warunki lokaty mogą być zupełnie inne w każdym banku, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości, dlatego zanim wybierzemy lokatę warto prześledzić oferty kilku banków. Czasami zbyt pochopnie podjęta decyzja o założeniu lokaty może być dla nas mało korzystna. Trzeba prześledzić na jakich zasadach zakłada się lokatę, jakie są jej warunki, a przede wszystkim jakie jest oprocentowanie na lokacie i jakie są ewentualne kary za zerwanie lokaty przed czasem. Nigdy nie wiadomo, czy pieniądze nie będą nam potrzebne, zanim minie okres ich ulokowania na lokacie. Zdarzają się różne sytuacje, na jakie nie mamy wpływu.


Dosyć rozbudowaną ofertę jeżeli chodzi o lokaty bankowe ma Getin Bank. Ma w ofercie produkty oszczędnościowe z jakich może skorzystać bardzo zróżnicowana grupa klientów. Znajdziemy tutaj korzystne dla nas depozyty terminowe dla indywidualnego klienta. Getin Bank przygotował lokaty w taki sposób, aby ich otwarcie było bardzo łatwe i szybkie. Obecnie oferta tego banku zaliczana jest do jednej z najlepszych ofert na rynku, co sprawia że bank cieszy się taką dobrą opinią wśród klientów. Duża liczba produktów jakie ma w swojej ofercie Getin Bank pozwala potencjalnemu klientowi na wybraniu najlepszego dla siebie depozytu, tak aby przyniósł mu on jak największe zyski.


Bankowość internetowa w Getin Banku.


Bank działa od 1990 roku, a do roku 2010 połączył się z Noble Bankiem. Podczas takiego połączenia powstała nazwa Getin Noble Bank SA i jest to obecnie jedna z największych grup kapitałowych w naszym kraju. Znana jest jako Getin Holding. Mimo połączenia tychże dwóch banków, każdy z nich nastawiony jest na innego klienta. Getin Bank przygotowuje oferty produktów, jakie skierowane są do klienta indywidualnego, małych przedsiębiorstw i do średnich przedsiębiorstw. Jeżeli chodzi o Noble Bank jego oferta skierowana jest do sektora bankowości prywatnej, jaka skierowana jest do klientów bardziej zamożnych. Co ważne Getin Bank posiada również internetowy oddział Getin Online. Oddział ten z pewnością przypadnie do gustu klientom, którzy liczbą na bardzo szybkie przeprowadzenie danej transakcji, przy wykorzystaniu do tego celu internetu.


Lokaty w Getin Banku.


W przypadku lokat w Getin Banku są one oferowane w taki sposób, iż nie ma konieczności otwierania w banku konta osobistego. Lokatę można założyć w bardzo szybki i prosty sposób. Sam system transakcyjny jest przyjazny dla klienta i przejrzysty. Można bez najmniejszego problemu zmienić typ lokat z odnawialnej na lokatę nieodnawialną. Analizując w Internecie opinię na temat internetowej działalności Getin Banku można natknąć się co prawda na negatywne komentarze, ale nie jest ich zbyt wiele. Jak wiadomo jeszcze się taki nie urodził, co by dogodził wszystkim. Zawsze znajdzie się ktoś, komu oferta banku wyda się mało interesująca i wyda na jej temat mało korzystną opinię. Getin Bank dosyć długo istnieje na rynku w Polsce i wszystko wskazuje na to, że jeszcze przez wiele lat na tym rynku będzie gościł. Wielu zadowolonych klientów od lat korzysta tylko i wyłącznie z usług tego banku i nawet przez chwilę nie ma ochoty skorzystać z ofert innego. Lista lokat jakie oferuje nam ten bank jest dosyć szeroko rozbudowana i bez problemu każdy może znaleźć lokatę na warunkach jakie będą mu najbardziej odpowiadały. Jedną z ciekawszych ofert była lokata konto z lokatą 6%. Była to lokata zakładana na okres trzech miesięcy i przeznaczona była dla osób, które posiadają w banku konto. Praktycznie założenie konta jest jednym z kluczowych warunków, aby można było skorzystać z tej oferty banku.

Uniwersalność Getin Noble Banku.

mar 202017

undefined

Jednym z uniwersalnych banków jakie działają w Polsce jest Getin Noble Bank. Jest to bank jaki założono w formie spółki akcyjnej w 2004 roku. Jego Głowna siedziba znajduje się w Warszawie przy ulicy Przyokopowej 33. Prezesem banku jest Artur Klimczak. Obecnie jest na szóstym miejscu banków jakie mamy w Polsce jeżeli weźmiemy pod uwagę wielkości aktywów banku. Pod względem liczby placówek bank znajduje się na 13 miejscu. Bank utworzono dzięki fuzji innych banków jakie należały do Getin Holding SA. Połączenie miało na celu stworzenie jednego banku uniwersalnego, który będzie miał bardzo szeroką ofertę produktów, ukierunkowana na finansowanie, oszczędzanie i inwestowanie. Bank posiada również cała masę dodatkowych usług.

Oferty Getin Noble Banku.

Bank podzielony jest na bankowość detaliczną jaka jest prowadzona pod marką Getin Banki i bankowość prywatną jaką reprezentuje Noble Bank. Bankowość prywatna skierowana jest do bogatszej części społeczeństwa. W ofercie banku znajdziemy kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, a także karty kredytowe, depozyty oraz produkty inwestycyjne. W ofercie banku znajduje się również możliwość skorzystania z doradztwa i pośrednictwa na rynku nieruchomości, a także pomoc prawno podatkowa. Oferta banku jest skierowana nie tylko do indywidualnych klientów, ale też do małych i średnich przedsiębiorstw. Odpowiednią ofertę znajdą tutaj również duże korporacje. Dzięki połączeniu dwóch banków w jeden mogły się one lepiej rozwijać i w tej chwili stanowią jeden z lepiej działających banków w Polsce. Jest to jeden z największych banków komercyjnych, w którym większa część kapitału jest polska. W ofercie banku znajdziemy ciekawe oferty produktów finansowych, inwestycyjnych i oszczędnościowych. Możemy również korzystać z bankowości internetowej. Obecnie bank posiada ponad pięćset oddziałów własnych i placówek partnerskich. Do grupy Getin Noble Bank wchodzi pięć innych instytucji. Są nimi: Open Finance, Noble Funds TFI, Noble Securities, Getin Leasing i Noble Concierg. Przez cały okres odkąd bank istnieje udało mu się zgromadzić wiele nagród I wyróżnień. Zdobył między innymi nagrodę za najlepsze wykorzystanie technologii mobilnych w usługach finansowych, nagrody największych banków w Polsce w 2011 roku, czy też bank znalazł się na liście tysiąca największych banków na świecie.

Korzyści, które mogą wynikać z wzięcia kredytu studenckiego.

lut 172017

undefined

Większość studentów zastanawia się nad tym w jaki sposób należy pozyskać dodatkową gotówkę. Ta sprawa może się odnosić do wielu różnych metod podejścia. Jednak, dobry sposób mogący charakteryzować pozyskanie dodatkowego dochodu dotyczy nie tylko studentów, ale również doktorantów wyższych uczelni. Na pewno taki program został skierowany to osób najbiedniejszych, którzy nie mogą pozwolić sobie na opłacenie całej kwoty swojego kształcenia.


Jaka podstawa oraz kto może się o niego postarać? Kredyt studencki może zostać udzielony studentom studiów stacjonarnych jak i również niestacjonarnych. Dotyczy to również doktorantów, którzy podlegają odpowiedniej ustawie o pożyczkach i kredytach studenckich jeszcze z dnia 17 lipca roku 1998. Kto może się ubiegać o kredyt studencki? Na pewno dotyczy to podmiotów, którzy kształcą się w uczelniach publicznych, jak i również niepublicznych. Jedno założenie, które musi być tutaj spełnione dotyczy rozpoczęcia nauki przed ukończeniem 25 roku życia. Przystąpienie do programu dotyczy obojętnie jakiego roku studiów. Z tego właśnie powodu mogą skorzystać osoby, które dopiero co rozpoczęły naukę na uczelni wyższej jak i inni studenci, którzy nie skończyli jeszcze 25 roku życia. Jakie najważniejsze założenia należy wymieniać w przypadku kredytu studenckiego? Warto się dowiedzieć o tym, że kredyt studencki może zostać udzielony na czas nie dłuższy niż okres studiów, a maksymalny okres wynosi 6lat. Wypłacanie kredytu dotyczy rat. Obecnie ta kwota wynosi 600zł miesięcznie. Wypłacanie sumy dotyczy momentu trwania roku akademickiego, a chodzi tutaj głównie o czas prawdziwej nauki. Warunek jaki tutaj winien być spełniony dotyczy przede wszystkim wypłat comiesięcznych, a potwierdzenie wiąże się przede wszystkim z momentem pobierania nauki. Spłata kredytu studenckiego może się rozpocząć dopiero po dwóch latach bezpośrednio po ukończeniu studiów. Jego spłacenie dotyczy miesięcznej raty, a jeśli chodzi o okres spłaty to tak właściwie może ona być dwukrotnie dłuższa w porównaniu z momentem pobierania zaświadczeń. Przykładowo student pobierając kwotę kredytu przez miesięcy 20, to spłata dotyczy rozłożenia czasu np. 40 miesięcy.


Czy takie rozwiązanie może się składać z jakiś wad? Oczywiście, że TAK! W tym przypadku świeżo co upieczony absolwent wyższej uczelni zaczyna dorosłe życie z niewielkim długim. Jest to właśnie jeden z minusów jaki należy zaliczać do kredytu studenckiego. Przewaga zalet jest w tym przypadku dość widoczna. Do korzyści należy zaliczać przede wszystkim niewątpliwie niskie oprocentowanie, jego wynik dotyczy zdecydowanie niższej kwoty od wartości, która może istnieć w porównaniu do kredytu gotówkowego. Na pewno kredyt studencki to świetna opcja dla osób, które nie posiadają żadnej zdolności kredytowej. Rozważnie za i przeciw takiego sposobu na uzyskanie gotówki winno być wcześniej przemyślane.

 

Atom

pienieznastrona.pl