Pieniężna Strona

Jak zdobywać pieniądze

Kiedy opłaca się wziąć kredyt konsolidacyjny

lip 082020

Kredyt konsolidacyjny to kredyt który w ostatnich latach staje się tak samo popularny jak kredyt mieszkaniowy czy hipoteczny. Posiada on wielu zwolenników, ale tak jak bywa to w przypadku produktów bankowych również wielu przeciwników. Niestety nie ma tu złotego środka, dla jednych konsolidacja może być opłacalna dla drugich wręcz przeciwnie. Ogólnie rzecz biorąc konsolidacja kredytów jest opłacalna wówczas, gdy koszty przedterminowej spłaty wcześniej zaciągniętych kredytów są niższe niż korzyści finansowe wynikające z takiej operacji. Warto rozważyć taki pomysł, w sytuacji kiedy nowy bank jest w stanie zaoferować kredytobiorcy korzystniejsze warunki kredytowania od tych dotychczasowych. Konsolidacja jest najbardziej opłacalna w chwili kiedy jeszcze nie spóźniamy się ze spłatą rat kredytów i pożyczek.

Zaciąganie kilku zobowiązań kredytowych lub pożyczkowych w tym samym czasie może doprowadzić do tego, że kredytobiorca będzie musiał spłacać kilka rat miesięcznie, co więcej w różnych bankach i w różnym czasie. Jest to prosta droga do tego, aby utracić zdolność kredytową, zwłaszcza w chwili konieczności poniesienia nieprzewidzianych wydatków. W takiej sytuacji warto rozważyć możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego.

Konsolidacja kredytowa, czyli co?

W obecnej chwili w zasadzie wszystkie banki posiadają w swojej ofercie kredyty konsolidacyjne, które łączą zobowiązania zaciągnięte wcześniej w różnych innych podmiotach tego typu. W ramach konsolidacji kredytów możemy połączyć ze sobą takie zobowiązania jak: kredyt gotówkowy, kredyt ratalny, kredyt z karty kredytowej i kredyt na rachunku bieżącym, kredyt samochodowy, kredyt hipoteczny ,chwilówka pozabankowa.

W zależności od tego jaki bank wybieramy do zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego inny może być zakres konsolidacji. Niektóre banki przy udzielaniu kredytu konsolidacyjnego proponują nam również dodatkowe środki na dowolne cele, czyli udziela konsolidacji łącznie z kredytem gotówkowym.

Czy konsolidacja się opłaca?

Z reguły nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Dla jednych kredytobiorców będzie to doskonałe rozwiązanie pomagające wyjść z zadłużenia, pozwalające ustrzec się utraty płynności finansowej oraz powstania zaległości w spłacie rat. Konsolidacja kredytu będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli jeszcze nie mamy zaległości i nie spóźniamy się ze spłatą rat kredytów i pożyczek. Jeśli już powstaną zadłużenia, czyli co najmniej 30-dniowe opóźnienia w spłacie rat kredytów, nasze dane zostaną wprowadzone do Biura Informacji Kredytowej, co będzie miało wpływ na negatywną historię kredytowania. W takiej sytuacji nie będziemy mieć już szansy na scalenie kredytów w jeden w ramach konsolidacji.

Kredyt konsolidacyjny jest korzystnym rozwiązaniem, w sytuacji kiedy zaciągnęliśmy wcześniejsze kredyty w okresie obowiązywania wysokich stóp procentowych. Obecnie stopy są niskie, a zatem możemy wynegocjować z bankiem lepsze warunki kredytowania niż te które otrzymaliśmy kiedyś. W efekcie możemy zamienić kilka droższych kredytów na jeden tańszy.

W sytuacji kiedy łączna wysokość rat kapitałowo-odsetkowych do zwrotu dla przekroczy nasze możliwości finansowe, bank może zaproponować nam konsolidację z jednoczesnym wydłużeniem okresu kredytowania oraz ze zmniejszeniem miesięcznej raty. Decydując się na udzielenie kredytu konsolidacyjnego w wielu przypadkach będziemy musieli zapłacić prowizję, która naliczana będzie w formie procentowej do kwoty udzielanego kredytu. Przed podjęciem decyzji o konsolidacji warto zapoznać się ze wszystkimi zapisami umowy oraz warunkami kredytu, aby w przyszłości nic nas nie zaskoczyło.

W którym banku wziąć kredyt gotówkowy?

kwi 242020

Decydując się na kredyt gotówkowy, bardzo często zastanawiamy się do jakiego banku się udać. Wybór tych instytucji finansowych jest bardzo duży. Gdzie więc najlepiej jest pożyczyć pieniądze? Należy pamiętać o tym, że nie ma jednego banku, który będzie najlepszy dla wszystkich klientów. Każdy z nich jest różny i każdy też może być potraktowany przez bank inaczej. W tym tekście chcemy zwrócić uwagę na 5 aspektów, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze banku i wspomóż się rankingiem na 17banków.

Po pierwsze - wybierz taki bank, który da Ci kredyt

Starając się o kredyt gotówkowy w pierwszej kolejności musimy wybrać taki bank, który będzie go nam chciał udzielić. Co nam po tym, że Bank A ma znakomitą ofertę, jeżeli jest ona dla nas niedostępna. Powodów dla których bank może nam odmówić udzielenia kredytu jest dużo. Może to być związane z naszym wiekiem, ze zdolnością kredytową lub z tym, że nasz zakład pracy znajduje się na tak zwanej "czarnej liście pracodawców", którą stworzył sobie bank.

Po drugie - wybierz taki bank, który pożyczy Ci tyle pieniędzy, ile potrzebujesz

Każdy bank inaczej liczy zdolność kredytową. Różnice na tym polu potrafią być ogromne. Bardzo często zdarzają się przypadki, że w jednym banku klient nie ma zdolności kredytowej, w drugim ma ją na poziomie 30.000 zł, a w trzecim będzie mógł pożyczyć nawet 100.000 zł. Atrakcyjne oprocentowanie i brak prowizji to jedno, ale co nam po nich, gdy bank oferuje nam tylko połowę kwoty, której faktycznie potrzebujemy. Wybierzmy więc taki bank, który oprócz dobrych warunków, zaproponuje nam również wysoką kwotę kredytu.

Po trzecie - wybierz taki bank, który wymaga mało dokumentów

Co najbardziej denerwuje klientów, którzy starają się o kredyt gotówkowy? Masa dostarczanych dokumentów. Jeżeli zależy nam na czasie, to wybierzmy taki bank, który wszelkie formalności ograniczone ma do minimum. Jeżeli bank poprosi klienta o zaświadczenie o zarobkach, to cały proces kredytowy może się przedłużyć o kilka dni. Zwłaszcza, gdy centrala firmy klienta znajduje się na drugim końcu Polski, a na dokumencie potrzebne jest pieczątka dyrektora, który tam na co dzień urzęduje. Na szczęście obecnie większość banków honoruje wyciągi z konta, więc znacznie przyśpiesza i ułatwia to cały proces kredytowy.

Po czwarte - wybierz taki bank, który zaproponuje Ci odpowiedni okres kredytowania

Jeżeli chcemy pożyczyć większą kwotę pieniędzy, to najlepiej skorzystać z dłuższego okresu kredytowania. Dzięki temu nasz miesięczna rata nie będzie zbyt duża. Niektóre banki mają jednak ograniczony okres, na jaki pożyczają pieniądze. W przypadku gdy rata na 84 miesiące jest dla nas za wysoka, a bank nie może wydłużyć nam okresu, musimy poszukać innej instytucji. Na przykład takiej, gdzie będziemy mogli dostać kredyt na 120 miesięcy.

Po piąte - wybierz taki bank, który nie będzie wymagał od Ciebie żadnych produktów dodatkowych

Bardzo często zdarza się sytuacja, że banki namawiają nas do skorzystania z wielu produktów dodatkowych. Może to być konto osobiste, karta kredytowa lub ubezpieczenie na życie. Jeżeli w chwili obecnej nie potrzebujemy tego typu produktów, to z nich nie korzystajmy. Oferowane są one w głównej mierze po to, żeby bank mógł dodatkowo zarobić. Gdy bank będzie zbytnio naciskał, to stanowczo zaprotestujmy lub udajmy się do konkurencji.

Rodzaje lokat bankowych

mar 032020

Lokaty z roku na rok stają się coraz bardziej popularne gdyż ludzie coraz częściej decydują się na to aby ulokować swoje oszczędności a tym samym zarobić na tym. Lokata to umowa z bankiem na podstawie której bank dysponuje naszymi środami i w zamian za to płaci nam za to odsetki. Bani oferują nam wiele różnych ofert które różnią się od siebie dlatego też zanim zdecydujemy się na wybór odpowiedniej lokaty powinniśmy też wiedzieć czego oczekujemy od swojej lokaty. Musimy też wiedzieć że jest wiele różnych rodzajów lokat czyli inaczej depozytów terminowych. Lokaty można ująć pod kątem różnych kryteriów:

Okresu lokowania środków - tu wyróżniamy depozyty krótkoterminowe trwając

e tydzień, dwa tygodnie, aż do dwóch miesięcy, następnie lokaty kwartalne trwające od trzech do pięciu i lokaty średnioterminowe które trwają od sześciu do dwunastu miesięcy oraz lokaty długoterminowe które trwają powyżej 12 miesięcy.

Sposobu określania oprocentowania – chcąc wybrać odpowiednią dla siebie lokatę w tabelach oprocentowania spotkamy głównie lokaty o stałym i zmiennym oprocentowaniu, zdecydowanie rzadziej spotykane jest oprocentowanie progresywne czyli inaczej narastające w trakcie trwania depozytu.

Statusu klienta – to również istotne kryterium dla banków to jest dość znany podział, gdyż banki często swoje najlepsze lokaty czyli te z najwyższym oprocentowaniem kierują głównie do nowych klientów, chcąc pozyskać nowych klientów, podczas gdy standardowe oferty dostępne są dla wszystkich zainteresowanych osób.

Wymogu posiadania konta – To również istotne kryterium które dla wielu jest zaskoczeniem, na rynku bankowym znajdujemy zarówno tzw. depozyty bez konta bankowego czyli w tym przypadku nie jest wymagane posiadanie konta są też takie oferty do których skorzystania ROR będzie konieczny.

Na to zwróć uwagę

Dla wielu wybór najlepszej lokaty jest problemem, jednak jak się okazuje nie jest to trudne zadanie musimy tylko zastanowić się na jaki okres chcemy założyć lokatę oraz ile pieniędzy chcemy ulokować na depozycie. Warto przy tym uważać na szczegóły i dokładnie sprawdzić parametry wybranej przez nas oferty.

Wybierając dla siebie ofertę zwróćmy głównie uwagę na oprocentowanie okres i wymaganą kwotę depozytu. Musimy też zwrócić uwagę na nasze możliwości oraz potrzeby, warto tez oszacować potencjalny zysk z wybranej lokaty.

Zdarza się, że najlepsze depozyty dostępne są tylko dla osób, które po raz pierwszy korzystają z usług danego banku, warto zatem dokładnie przeanalizować które oferty są dla nas dostępne.

Co w lokatach przyniesie nam 2020 roku?

gru 112019

Oprocentowanie lokat jest na bardzo niskim poziomie. Wszyscy alarmują, że nasze oszczędności powoli, ale topnieją, co ma istotny związek nie tylko z inflacją, ale też z podatkiem Belki. Zresztą jest w tym sporo prawdy. W roku 2019, średnia lokata (w odniesieniu do wartości inflacji) przynosiła stratę na poziomie 0,4 procenta. Czego możemy się spodziewać w 2020 roku?

Straty? Spokojnie, to już było!

Sam fakt generowania strat przez lokaty nie jest niczym nowym. W 2011 roku nasze aktywa utrzymywane na lokatach traciły około 0.4 procenta w stosunku rocznym. Podobnie było w latach 2017 i 2018, kiedy to traciliśmy nasze pieniądze z powodu praktycznie zerowej inflacji a nawet deflacji. Różnica polegała jednak na tym, że w 2011 roku stopy procentowe były znacznie wyższe a średnie oprocentowanie lokaty sięgało poziomu 4.2 procenta. W takich warunkach narzekanie na niskie oprocentowanie nie miało sensu. Dziś jest jednak inaczej...

Mieszkaniówka – beneficjent zmian

Spadająca popularność lokat sprawia, że inwestorzy zwracają swoją uwagę na inne metody inwestowania. Jedną z nich jest zakup mieszkań, który zresztą w ostatnich dwóch latach cieszył się ogromną popularnością. Szacuje się, że około 20 – 30 procent wszystkich zmian własnościowych na rynku nieruchomości, była podyktowana właśnie trendami inwestycyjnymi. Efekt ten oczywiście będzie się pogłębiał, co jednoznacznie może doprowadzić do istotnego wzrostu cen mieszkań na ogólnopolskim rynku.

Co nas czeka w przyszłości?

Obydwa związane ze sobą zjawiska to niestety zły prognostyk na przyszłość. Naturalnie już w 2020 roku mogą one doprowadzić do istotnego wzrostu kosztów pozyskania kapitału przez banki. Będzie się to wiązało najprawdopodobniej z nieznacznymi wzrostami oprocentowania lokat, które – niestety – zostaną zjedzone przez rosnącą inflację. Efekt ten pogłębią zmiany, jakie planuje wprowadzić nasz rząd, czyli między innymi drastyczny wzrost najniższego krajowego wynagrodzenia. W dalszej perspektywie wzrośnie również liczba piramid finansowych, które – pod pretekstem wyższego oprocentowania – będą wyłudzały od swoich Klientów nieraz i oszczędności całego życia. Czy przełoży się to na większą zachowawczość potencjalnych inwestorów?

Tym samym, sytuacja na rynku lokat nie będzie zbyt optymistyczna. Co ciekawe, trend ten może utrzymać się nawet przez kilka lat. Na czym zatem warto oszczędzać? Na to pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć sam. Niestety, lokowanie pieniędzy w lokatach na chwilę obecną się nie sprawdza. Być może pewną formą pomocy byłoby zlikwidowanie podatku Belki, ale raczej mało prawdopodobne, by ktoś zdecydował się na tak odważny krok.

Kredyty gotówkowe i ich przeznaczenie

paź 022019

Z każdym rokiem ilość ofert, jak chodzi o kredyty gotówkowe rośnie dość szybko. Nie ma się co temu dziwić, banki bowiem znacząco ułatwiły do nich dostęp i dzięki temu coraz więcej osób może sobie na nie pozwolić. Ich przystępność powoduje, że są one przeznaczane na coraz więcej celów.

Kto zaciąga kredyty gotówkowe

W dzisiejszych czasach znacznym zmianom uległo przede wszystkim to, jakie dokumenty należy przedstawić w banku w przypadku ubiegania się o kredyt. Dzisiaj zaświadczenie o dochodach jest rzadkością, banki żądają go najczęściej przy wyższych kwotach. W sytuacji zaś, gdy mowa o kredytach na kwoty kilku tysięcy najczęściej wystarczy jedynie oświadczenie klienta o wysokości uzyskiwanych dochodów. Bywają także sytuacje, jak na przykład propozycje dla klientów bankowości elektronicznej, gdzie nie są wymagane żadne dokumenty, potwierdzające dochody miesięczne klienta. Taka sytuacja sprawia, że po kredyt jako źródło finansowania sięga coraz więcej osób. Dlatego też śmiało można powiedzieć, że obecnie z kredytów gotówkowych korzystają praktycznie wszyscy. Oczywiście każdy zainteresowany klient ma inne potrzeby i tym samym innej kwoty kredytu poszukuje.

Jak wybierać dobre oferty kredytowe

Wiele osób przy zaciąganiu kredytu wskazuje, że interesują ich wyłącznie dobre oferty kredytowe. Jednakże stwierdzenie, co jest dobrą ofertą, zazwyczaj uzależnione jest przede wszystkim od oczekiwań poszukującego ich klienta. Dla jednych bowiem najważniejsza będzie kwota, jaką uda się uzyskać, dla innych zaś priorytetem będzie wysokość miesięcznej raty a jeszcze dla innych na pierwsze miejsce wysunie się to, jakie oprocentowanie bank naliczy przy zaciąganiu konkretnego zobowiązania. Te wszystkie aspekty sprawiają, że czasem wybranie odpowiedniej dla konkretnego klienta oferty nie jest łatwe. Duża pomocą mogą być między innymi wyszukiwarki kredytów, które można bez problemów znaleźć online. Dzięki nim wybór jak najlepszej oferty nie powinien być żadnym problemem. Poszukujący klient sam bowiem może określić wymogi, jakie powinna spełniać dana oferta. Ponadto coraz większym powodzeniem cieszą się także kredyty zaciągane online, bardzo często bowiem mają znacznie niższe oprocentowanie czy inne, bardziej korzystne dla zainteresowanych osób warunki. Nie dziwi więc fakt, że to właśnie możliwość zaciągania zobowiązania w całości przez Internet jest często wybieraną opcją podczas poszukiwania najlepszych ofert kredytowych. Z pewnością jednak każdy, kto poszukuje takiego sposobu finansowania dość szybko znajdzie idealny dla siebie i swoich potrzeb.

Kredyt gotówkowy 6 000 złotych na okres 60 miesięcy.

lip 172019

Kredyt gotówkowy 4,4% w Banku BNP Paribas.

Dla kredytu gotówkowego na kwotę 6 000 złotych z okresem spłaty 60 miesięcy sprawdzimy trzy oferty. Pierwszą z nich będzie kredyt gotówkowy 4,4% oferowany w Banku BNP Paribas, drugą będzie pożyczka gotówkowa w Banku Citi Handlowym, a trzecią mini ratka na dowolny cel w Banku Polskim. Kredyt gotówkowy 4,4% w Banku BNP Paribas będzie pierwszą ofertą jaką sprawdzimy. Możemy zaciągnąć tutaj kredyt na kwotę od 1 000 złotych do maksymalnie 30 000 złotych z okresem kredytowania od 6 do 60 miesięcy. Oprocentowanie kredytu będzie w wysokości 4,40% w skali roku. Prowizja dla banku będzie równa 13,90% kwoty pożyczki, a RRSO ma tutaj wartość 10,33% w skali roku. Co miesiąc trzeba będzie wpłacać do banku raty miesięczne po 127 złotych. Kredyt będzie nas kosztował 1 626 złotych, z czego kwota odsetek będzie wynosiła 792 złote. Trzeba będzie dostarczyć do banku oświadczenie o zarobkach. Kredyt możemy spłacić przed czasem i możemy podjąć z bankiem negocjacje wysokości jego oprocentowania, a po więcej ofert sięgnij na 17bankow.com.

Pożyczka gotówkowa w Banku Citti Handlowym jest drugą z ofert. Można pożyczyć tutaj do 150 000 złotych na okres kredytowania od 9 do 96 miesięcy. Oprocentowanie nominalne wynosi tutaj 5,99% w skali roku. Tytułem prowizji dla banku zapłacimy 6,00% kwoty pożyczki. Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania ma tutaj wartość 8,78% w skali roku. Kredytobiorca będzie wpłacał raty miesięczne w wysokości 123 złotych każda. Kredyt będzie go kosztował 1 376 złotych, z czego odsetki będą w wysokości 1 016 złotych. Chcąc wsiąść ten kredyt wymagane będzie dostarczenie do banku oświadczenia o zarobkach.

Mini ratka na dowolny cel w Banku Polskim to trzecia z ofert. Możemy w tym banku zaciągnąć zobowiązanie na kwotę od 1 000 złotych do 120 000 złotych, na okres kredytowania do 96 miesięcy. Kredyt oprocentowany jest na 8,99% w skali roku. Dla banku przyjdzie nam zapłacić prowizję za udzielenie zobowiązania w wysokości 5,99% kwoty kredytu. RRSO wynosi 12,13% w skali roku. Raty miesięczne będą po 132 złote. Kredyt wygeneruje nam koszt całkowity w wysokości 1 919 złotych, z czego kwota odsetek będzie równa 1 560 złotych. w ramach tej oferty kredytobiorcy mogą skorzystać z wakacji kredytowych.

Atom

pienieznastrona.pl